Mida on ühist keno lotol ning lindudel?

Keno loto on loterii, mille erinevaid variatsioone tuntakse ning mängitakse kogu maailmas. Sõna “keno” juured ulatuvad prantsuse ja ladina keelde. Prantsuse keeles tähendab see “viis õnnelikku numbrit”, aga ladina keeles “iga viies”. Mängu nimetus polegi tõenäoliselt nii vana kui mäng ise. Hiinas tuntakse sarnast mängu Pakapoo nime all, mis tähendab tõlkes “valge tuvi loteriid”.

Esimesed dokumenteeritud allikad selle arvloterii kohta pärinevad 1847. aasta Hiinast. On teada, et loterii tulemused saadeti suurtest linnadest eeslinnadesse ja küladesse postituvide abiga, millest ka nimetus. Hiina legendides räägitakse ka kaugemast ajast. Kord päästnud mäng ühe küla sõja käest ning Hiina müürgi ehitati tänu loterii korraldamisel saadud vahenditele. Kuigi legendide kinnituseks ühtegi kindlat allikat pole, pole põhjust neis eriti kahelda. Hiljem, kui mäng muutuks populaarseks ka USAs, sai see külge meilgi tuntud nimetuse “keno”.

Eestis korraldab keno mänge riigile kuuluv ettevõte AS Eesti Loto. Loosimised toimuvad kaks korda päevas ning tulemused avaldatakse kohe ka Eesti Loto kodulehel. Loosimised toimuvad iga päev Eesti Loto kontoris aadressil Hallivanamehe 4. Loosimiste otseülekandeid näeb Eesti Loto kodulehelt.

Keno loto peavõit on Eestis 300 000 eurot. Peavõidu saamise tõenäosus on 1: 819 855. Tihtipeale võib ajakirjandusest lugeda toredaid lugusid inimestest, kes on eneselegi ootamatult loteriiga raha võitnud, kuigi mingil põhjusel avaldab Eesti Loto küll teiste loteriide, aga mitte Keno Loto võidusummasid.

Huvitav on seegi, et Eesti Loto kodulehelt leiab väljaloositud arvude statistika, kust võib vaadata, millised numbrid on kindla ajavahemiku järel kõige sagedamini esinenud. Aitab see ka võita? Teoorias igatahes mitte, kuid õnnele lootmist keegi siiski ei keela.

https://www.optibet.ee/et/kasiino/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *